به سایت ژیکاوا خوش آمدید.

دفتر مشهد:

051-37230501

دفتر تهران:

021-22397632
Menu

عایق کاری استخر

عایق کاری استخر

ساخت استخری استاندارد و مناسب، نیازمند رعایت نکات بسیاری است تا احتمال بروز کوچک ترین مشکلات نیز به حداقل برسد. معمولا در ساخت استخرهایی که از سطح زمین، پایین تر هستند برای جلوگیری از نفوذ آب از دیواره های بیرونی و همین طور کف استخر از راه های متفاوتی همچون عایق کاری استخر استفاده می شود. به همین دلیل نیز باید بگوییم که لزوم استفاده از عایق استخر انکار ناپذیر است و نمی توان به همین سادگی ها از کنار آن گذشت.
در بسیاری از شرایط، عدم توجه به موضوع استفاده از عایق استخر، موجب ایجاد و بروز نشتی در استخرها شده و احتمال بروز مشکلات به مراتب بیشتری را نیز فراهم می کند. امروزه روش های متفاوتی برای عایق استخری به کار گرفته می شود که در ادامه به معرفی و بررسی برخی از آنها می پردازیم.


عایق رطوبتی ژیکابام

عایق رطویتی ژیکابام
ژیکابام


یکی از محصولات عایق استخر شرکت ژیگاوا، ژیکابام است که به عنوان پدیده ای جدید در صنعت مواد شیمیایی ساختمان شناخته می شود. باید بگوییم که ساخت ژیکابام با دانش فنی و مواد اولیه شرکت WACKER آلمان، به عنوان بزرگ ترین تولید کننده رزین های پودری در دنیا ساخته می شود. ژیکابام را می توان نوعی عایق رطوبتی به عنوان جایگزینی برای قیرگونی و ایزوگام دانست که کار کردن با آن بسیار راحت و بدون احتمال بروز خطراتی همچون سوختگی و آتش سوزی خواهد بود.
برای استفاده از این روش عایق استخر باید پودر ژیکابام را با آب مخلوط کنید و آن را کمک قلم مو و یا تی پلاستیکی بر روی سطح استخر خود بکشید و چند ساعتی صبر کنید تا خشک شود. عایق استخر و رطوبت ژیکابام مقاومت بسیار بالایی دارد و به خوبی بر سطح زیرین کار می چسبد.
موارد استفاده از ژیکابام را می توان شامل مواردی همچون عایق کاری پشت بام، سرویس های بهداشتی، حمام و آشپزخانه، آب بندی هر نوع استخر و منبع آب، بندکشی و آب بندی لای درز کاشی ها، چسب سازگار با سیمان و گچ برای افزایش چسبندگی ملات، تزیین قطعات سفالی و گلدان ها، رنگ آمیزی و آب بندی سقف های شیروانی و ایرانیتی، عایق کاری و ضدرنگ کردن کف و بدنه کولر و به طور کلی کلیه ورق های گالوانیزه و فلزی، چسب قوی و همه کاره برای چسباندن سنگ، کاشی، گچ، قطعات شکسته چینی و سرامیک، تعمیر شکستگی و سوراخ شدگی ورق های فلزی و ایرانیتی با کمک مش و الیاف فایبر گلاس، چسباندن کاشی و سنگ های پله لق شده، آب بندی و محافظت پاشنه درب های چوبی، آب بندی و نفوذناپذیر نمودن شکاف ها و ترک ها، چسباندن قطعات یونولیت به یکدیگر و روی دیوار و… دانست.
از جمله مزایای استفاده از عایق رطوبتی ژیکابام نیز می توان به این موارد اشاره کرد:
• بادوام و مقاوم بودن
• کاربرد راحت و آسان
• مقرون به صرفه و اقتصادی بودن
• مقاومت در برابر فشار آب بالا
• امکان عبور به بخار و امکان ایجاد تنفس سطح زیرین
• مقاومت در برابر اشعه UV و شرایط آب و هوایی مختلف
• مقاومت در برابر سایش
• سرعت بالای انجام کار
• قابل اجرا بودن بر روی تمام سطوح
• انعطاف زیاد با خاصیت پوشش درزها
• چسبندگی زیاد به سطح زیرکار و حفظ این چسبندگی در مقابل ضربات دائم آب
برای استفاده از ژیکابام باید دقت داشته باشید که سطح زیر کار حتما تمیز و عاری از گرد و غبار، روغن, رنگ و یا قطعات سست و لق باشد. معمولا با توجه به روش مصرف و غلظت مورد نیاز در کار، بین 20 الی 30 درصد از وزن آب به ژیکابام اضافه می شود و بعد هم با استفاده از مخلوط کن های برقی تا یکنواختی کامل، مخلوط میگردد. در نهایت هم با قلم مو، برس و یا ماله بر روی سطح مورد نظر اجرا خواهند شد.


سمنتکس

سمنتکس
سمنتکس

یکی دیگر از گزینه هایی که برای عایق استخر به کار می روند سمنتکس است، این متریال در واقع ملاتی آماده مصرف بر پایه سیمان است که شامل سیلیس دانه بندي شده و افزودنی هاي مختلفی برای بهبود خصوصیات آن می شود. می توان گفت که این ملات براي تمامی کارهاي تعمیراتی از پرکردن شکستگی هاي بتن گرفته تا ماهیچه کشی مناسب به کار می رود. یکی از مهم ترین ویژگی های سمنتکس، پیوستگی و همگنی بالای آن است. این متریال بدون نیاز به آب اضافی می تواند به سرعت سیال شود و در درزها و شکاف ها نفوذ کرده و چسبندگی زیادي را ایجاد نماید.
اصولا سمنتکس ها در دو نوع کلی تقسیم بندی می شوند:
سیمنتکس c: از ویژگی های این نوع می توان به دانه های درشت، مناسب بودن برای ترمیم و بازسازي خرابی هاي بتن با عمق بیش از یک سانتی متر، قابلیت پرکردن سوراخ ها و ترک هاي عمیق بتن و… اشاره کرد.
سمنتکس F: این نوع سمنتکس ها ریزدانه هستند و با نرمی زیاد خود می توانند کارپذیری بالا و قدرت چسبنگی زیادی داشته باشند. این نوع هم برای ترمیم و زیباسازي نما و همین طور پوشش دیوارهاي جانبی ساختمان با خاصیت ضدآبی مناسب است. علاوه بر این می توان از آن برای ظریف کاري و پر کردن شکاف ها و ترک هاي ریز، اجراي لایه نازك روي بتن با ضخامت کمتر از 10 میلی متر و… نیز

ستفاده کرد. سمنتکس F را می توان به عنوان جایگزینی برای ملات فیلی داخل استخرها با خاصیت آب بندي نیز در نظر گرفت.
از جمله مزایای سمنتکس می توان به این موارد اشاره کرد:
• آماده مصرف فقط با افزودن آب
• مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالا
• مقاوم در تمام شرایط آب و هوایی
• قابل مصرف در فضاي باز، استخرها و منابع آب
نکته ای که باید در رابطه با مصرف سمنتکس در نظر بگیرید آن است که سطح زیرین کار حتما تميز و بدون چریی و یا هر قطعه سست و لق باشد. در کنار این، حتما به خاطر داشته باشید که پیش از استفاده از ملات های تعمیراتی، سطح کار را به طور کامل مرطوب کنید.
برای آنکه بتوانید ملات سیمنتکس خود را بسازید باید فقط آب را به میزانی که لازم دارید به آن اضافه کنید. معمولا بین 11 تا 25 درصد از وزن مواد خشک، آب نیاز خواهد بود. مقداری صبر کنید تا در نهایت بتوانید به ملات مقاومی دست پیدا کنید. بعد از آن با کمک دست هایتان، ملات را در محل مورد نظر خود اعمال کنید.


واتر استاپ

واتراستاپ
واتراستاپ


واتر استاپ نیز یکی دیگر از متریال هایی هستند که برای عایق استخرها مورد استفاده قرار می گیرد. واتر استاپ های شرکت ژیگاوا از جنس PVC قابل انعطاف بوده و با استفاده از بهترین مواد اولیه و افزونی های مورد نیاز برای بالابردن مقاومت و دوام در شرایط سخت آب و هوایی، سیکل های گرما و سرما و تابش نور خورشید مورد استفاده قرار می گیرند.

نکته ای که در رابطه با این این واتر استاپ ها می توان گفت آن است که در ابعاد و اندازه های مختلف و هم چنین شکل های گوناگونی، آن هم در ضخامت های متفاوت قابل تولید هستند. ناگفته نماند که می توان از واتر استاپ برای آب بندی محل قطع بتن، آب بندی بین کف و دیوار، آب بندی درزهای انبساط در کانال ها، استخرها، تونل ها و هم چنین منابع آب استفاده کرد.
از جمله مزایای واتر استاپ نیز می توان به این موارد اشاره نمود:
• اتصال قوی و آسان
• کاربرد سریع و راحت
• مقاوم در شرایط آب و هوایی مختلف
در رابطه با روش مصرف واتر استاپ باید بگوییم که حتما باید قطعات واتر استاپ خود را با گیره هایی که مخصوص این کار هستند در محل خود قرار دهید و بعد هم با کمک میلگرهای اطراف، آنها را مهار نمایید. برای اتصال دو قطعه واتر استاپ به یکدیگر، باید آن را با دستگاه های گرم کن صنعتی، تا حد پلاستیک گرم کنید و بعد هم بلافاصله بر روی هم قرار داده و آنها را به هم فشار دهید.
روش دیگری که برای اتصال واتر استاپ پیش روی شما قرار می گیرد، استفاده از چسب های مخصوص PVC است. در این روش باید چیزی حدود 30 سانتی متر از هر دو سر واتر استاپ را به چسب آغشته کنید و بعد از آن که آنها را خشک کردید، کمی گرم نموده و بر روی هم قرار دهید تا به خوبی بچسبند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

عایق کاری استخر

عایق کاری استخر

چسب کاشی

چسب کاشی

برخی پروژه ها

برخی پروژه ها

چسب بتن

چسب بتن

دسته‌ها

آخرین پروژه ها

عایق کاری استخر
عایق رطوبتی چیست؟
روان کننده بتن/ فوق روان کننده بتن
چسب کاشی
برخی پروژه ها
چسب بتن

برچسب‌ها

اطلاعات تماس

  • اهواز، کیان آباد ، خیابان 28 شرقی ، پلاک 12
  • 09032402999
  • info@themento.net

درباره ما

مديران شركت ژيكاوا با بيش از 20 سال تجربه در زمينه توليد مواد شيميايي ساختمان اخيرا اقدام به تأسيس واحدي جديد در استان خراسان رضوي نموده‌اند.
توانايي‌هاي علمي و فني، ارتباطات بين‌المللي، دسترسي به اطلاعات روز دنيا در زمينه فعاليت شركت، نمايندگي شركت ICS/Penetron و ساير ارتباطات و تجربيات گسترده تيم كاري ما باعث گرديده است تا روز به روز كيفيت توليدات و خدمات اين شركت ارتقاء يابد.

شرکت ژیکاوا امروزه با شعار ( ایرانی شایسته بهترینهاست ) مبتنی بر تکنولوژی روز دنیا توانسته بخش زیادی از نیاز کشور را تامین کند .

لیست برخی از پروژه هایی که از محصولات و تکنولوژی شرکت ژیکاوا استفاده نموده اند :

   – دانشگاه تهران
   – پروژه ایران مال 
   – پالایشگاه نفت آبادان
   – پروژه مشهد مال 
   – مجتمع تجاری چالوس
   – هتل بین المللی کرمانشاه
   – مسکن مهر پرند,کرج و زنجان
   – بیش از 300 استخر در سراسر ایران

آخرین مقالات

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ژیکاوا می باشد.

طراحی توسط پارسیان

Call Now Button