تمیز کردن برگ گیاهان

تمیز کردن برگ گیاهان

تمیز کردن برگ گیاهان برای سلامت بیشتر آنها ضروری است. گیاهان همانطور که زیبایی را به خانه شما می آورند باعث پاکیزگی هوا و افزایش اکسیژن رسانی می شوند. تمیزی و درخشش گیاهان باعث می شود زیبایی و شادابی خانه شا دو چندان شود. از آنجا که گل ها و گیاهان را به عنوان یک دکور در خانه استفاده می کنیم باید در تمییز کردن آن ها نهایت دقت را انجام دهیم. اگر به گل  و گیاهان به اندازه کافی دقت کنیم سریعا متوجه بیماری و آفت در آنها می شویم. یکی از مزایای گل ها و گیاهان جذب ارتعاشات  و امواج منفی و همچنین تصویه هوای منزل می باشد. اما اگر گرد و غبار بر روی آنها بنشیند باعث از بین رفتن تبادلات گیاهان با محیط اطراف می شود و علاوه بر آنکه از زیبایی آنها کاسته می شود باعث جذب باکتری ها و حشرات می شود زیرا لایه گرد و غبار به بافت گیاهان آسیب می رساند و در نتیجه عمل فتوسنتز به خوبی انجام نمی شود.

از مزایای تمیز نگهداشتن گل ها و گیاهان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شفافیت و درخشندگی
  • شادابی و سامت آن ها
  • زدودن آفات و حشرات بر روی برگ ها
  • جذب بیشتر نور و بهتر شدن تنفس گیاهان
  • بهبود عمل فتوسنتز

راهکارهایی برای تمیز کردن برگ گیاهان

شست و شو با آب گرم

از آنجا که بیشتر گل ها و گیاهان مربوط به نواحی گرمسیری هستند به بارش باران گرم بر روی برگ های خود عادت دارند . شما می توانید با استفاده از یک آبپاش آب گرم این باران را برایشان شبیه سازی کنید استفاده از آب سرد باعث بیشتر شدن لکه های آب روی برگ گیاهان می شود.

تمییز کردن با پارچه مرطوب

برای این کار یک پارچه را با آب ولرم مرطوب نمایید و به آرامی سطح برگ ها را تمیز کنید.

پاک کردن گرد وغبار با مسواک

برای گیاهان پرزدار بهتر است از یک مسواک نرم قدیمی استفاده کنید نباید فشاری بر گیاه وارید کنید زیرا  این  کار باعث می شود گیاه زخمی شود. وسیله دیگری که می توانید برای تمیز کردن گیاهان استفاده کنید برس های نرم هستند همچنین می توانید از برگ های خود گیاهان برای تمیز کردن کمک بگیرید.

اسپری تمیز کننده گیاهان

پوست موز

با استفاده از پوست موز می توانید گیاهان زینتی را تمیز کنید .

براق کردن برگ گیاهان بوسیله شیر

یکی از راه های قدیمی برای براق کردن برگ ها استفاده از شیر است هنگامی که از شیر برای تمیز کردن برگ ها استفاده می کنیم پروتئین موجود در شیر روی برگ باقی مانده و موجب روشن شدن و درخشانی برگ های گیاهان می شود. اما استفاده از شیر برای برخی از گیاهان آپارتمانی مفید نمی باشد و باعث خراب شدن آن می شود پس حتما پیش از استفاده از شیر گیاه خود را بشناسید تا نتیجه معکوس نگیرید.

براق کننده طبیعی

استفاده از یک براق کننده طبیعی بسیار مهم است به جز گیاهانی که برگ و موهای کوچک دارند و نباید استفاده نمود شما می توانید از یک اسفنج و آب و صابون استفاده کنید و آن را به راحتی بر روی برگ ها بکشید و همچنین می توانید از روغن زیتون برای براق کردن گیاهان استفاده نمایید.

پیشنهادات دیگر

برای تمیز کردن گل و گیاهان باید از راه های دیگر برای حفظ مراقبت از انان استفاده کرد به عنوان مثال نمونه ای که بسیار اهمیت دارد از بین بردن قسمت های خراب شده گیاه است زیرا اگر گیاه دارای برگ های زرد و خشک و ضعیف باشد باید آن ها را حذف کنیم. زیرا با از بین بردن آنها باعث می شود گیاه منابع خود را صرف رشد و حف بخش های سالم نماید.

از ویژگی گیاهان خود آگاهی لازم را بدست آورید مثلا برگ های برخی گیاهان را نباید مرطوب کنید مثل گیاه کاکانی و ساکولنت این گیاهان را باید بدون آب تمیز کرد.

 

اسپری براق کننده برگ گیاهان

 

ژیکاگلپاک پاک کننده و براق کننده گل و گیاه می باشد . یک تمیز کننده و براق کننده سالم که به راحتی گل ها و گیاهان خانگی شما را تمیز براق و شادب می کند. استفاده از آن بسیار راحت و آسان است کافی است از فاصله 30 سانتی بر روی برگ ها اسپری نمایید و سپس اضافه آن را با تکاندن آرام شاخه ها  یا بادستمال پاک نمایید. این اسپری گل ها و گیاهان را از گرد وغبار پاک می کند و جلوه ای شاداب باطراوت و زیبا به گل و برگ ها می بخشد بدون آنکه باعث آسیب آن شود . ماندگاری طولانی مدت دارد و تا چندین روز جلوه خود را بر روی گل ها و گیاهان باقی می گذارد . حجم این محصول 400 سی سی می باشد و از مزایای آن غیر قابل اشتعال و غیر قابل شرب بودن است . این یک محصول بسیار کاربردی برای گل فروشی ها می باشد. برای سفارش این محصول میتوانید از طریق شماره تماس های درج شده در سایت اقدام نمائید. جهت مشاهده نحوه استفاده و مشخصات  ژیکاگلپاک  کلیک کنید.

سوالات متداول

آیا تابحال برگ گیاهانتان را تمییز کرده اید؟

بهتر است این کار را انجام دهید زیرا تمیز نکردن برگ گیاه مانع رشد آنها خواهد شد.

آیا تمیز کردن برگ گیاهان مهم است؟

 بله تمیز نگه داشتن برگ ها به آن ها کمک می کند تا بتوانند بهتر نفس بکشند زیرا گرد و غبار و آلاینده های در هوا باعث می شود میزان نوری که گیاه دریافت می کند کاهش یابد.

چگونه برگ گیاهان را برق بیندازیم؟

شما می توانید با استفاده از اسپری ژیکاگلپاک به راحتی برگ های گیاهان را تمیز کنید و همچنین رطوبت مورد نیاز برگ های گیاهان را با این اسپری تامین کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.