اخبار

اولین کنفرانس بین المللی تبادل اطلاعات علمی در زمینه مصالح و سازه‌های بتنی

اولین کنفرانس بین المللی تبادل اطلاعات علمی در زمینه مصالح و سازه‌های بتنی توسط انجمن بتن در تهران

با حضور معاون وزیر و اساتید برجسته رشته مهندسی عمران

اولین کنفرانس بین المللی تبادل اطلاعات علمی در زمینه مصالح و سازه‌های بتنی توسط انجمن بتن در تهران برگزار شد. این کنفرانس در تاریخ ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ در سالن همایش‌های موزه دفاع مقدس برگزار شد و میزبان مهمانان داخلی و خارجی زیادی از جمله مهندسین و اساتید دانشگاهی بود.

بخش سخنرانی‌ در این کنفرانس با معاون وزیر آقای دکتر رضایی‌فر که خود از اساتید برجسته رشته مهندسی عمران می‌باشد شروع شد.

چندین استاد برتر از دانشگاه‌های معتبر دنیا مثل دانشگاه مونیخ و کالیفرنیا به سخنرانی پرداختند همچنین اساتید مطرح دانشگاهی کشور نیز سخنرانی داشته و برای اولین بار این کنفرانس به زبان انگلیسی برگزار شد که نقطه عطفی برای ارتباط با دنیا خواهد بود.

بخش دیگر این کنفرانس ارائه مقالات بود که نظر اساتید مدعو را بسیار زیاد جلب کرد، زیرا انتظار این حجم از فعالیت‌های علمی پژوهشی و آزمایشگاهی را از کشور ما نداشتند.

محققین و مهندسین ایرانی با ارتباط سازی قوی با دیگر شرکت کنندگان خارجی باعث تغییر نگرش آن‌ها شدند. و بنظر می‌رسید برگزاری چنین کنفرانسی در این سطح باعث ایجاد انگیزه در آن‌ها شده بود.

پویا احمدی ژیکاوا

ارائه مقاله “استفاده از مواد عمل‌آوری بتن در روسازی بتن” توسط ژیکاوا

اما شرکت ژیکاوا مطابق روال گذشته در این کنفرانس حضور پررنگی داشت. در قدم اول کارشناسان واحد تحقیق و توسعه ژیکاوا با ارائه مقاله‌ای با موضوع استفاده از مواد عمل‌آوری بتن در روسازی بتنی نظر شرکت کنندگان را جلب کردند و پس از تشریح تحقیقات خود به معرفی محصول ژیکانیوکیور پرداختند. همچنین در قدم بعدی حضور مدیریت بخش آموزش و پژوهش شرکت ژیکاوا به همراه همکاران خود بود که بعد از ارائه مقاله طی برگزاری یک مصاحبه به بررسی علل معرفی این ماده پرداختند.

ایشان در این مصاحبه با تاکید بر مساله کم آبی و مشکلات محیط زیستی موجود به معرفی ماده ژیکانیوکیور پرداختند و علت پیشنهاد این محصول را منافع اقتصادی پروژه و دغدغه‌های محیط زیستی شرکت ژیکاوا دانستند. در واقع در این مصاحبه با استناد بر تحقیقات انجام شده راه حلی برای کاهش آب مصرفی در پروسه عمل‌آوری بتن، معرفی گردید. آقای مهندس احمدی در این مصاحبه در پاسخ به سوال مهندس زمانی مجری برنامه در خصوص هزینه استفاده از این ماده ، به هزینه‌های استفاده از چتایی و آب برای عمل آوری بتن اشاره نمودند ودر این حالت این ماده را مقرون به صرفه دانستند. در نتیجه این مصاحبه کارخانه‌های تولید بتن آماده تمایل خود را برای استفاده از این محصول اعلام نمودند.

مدیریت بخش آموزش و پژوهش شرکت ژیکاوا
عمل‌آوری بتن در روسازی بتنی

در ادامه در طی جلسه‌ای که ایشان با پروفسور یوهان یونگ از دانشگاه مونیخ داشتند با معرفی محصولات افزودنی بتن شرکت ژیکاوا مورد تحصین قرار گرفتند و از اقای مهندس احمدی و همکارانشان برای شرکت در کنفرانسی که در آینده دانشگاه مونیخ برگزار خواهد کرد دعوت نمودند. اقای یوهانگ یونگ در این جلسه ضمن تشویق کارشناسان شرکت ژیکاوا بر مساله استفاده از افزودنی‌های نوین کربوکسیلاتی در صنعت بتن تاکید نمودند و از نکته نظرهای ایشان می‌توان برداشت نمود که فوق‌روان‌کننده‌های شرکت ژیکاوا نزدیک به دانش فنی روز دنیا تولید می‌گردد.   

مشاوره و خرید محصولات ژیکاوا

قبل از خرید از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.