اخبار

اولین همایش ملی کاربرد فناوری‌های نوین در مهندسی عمران در شهر تبریز

اولین همایش ملی کاربرد فناوری‌های نوین در مهندسی عمران در شهر تبریز

اولین همایش ملی کاربرد فناوری‌های نوین در مهندسی عمران در شهر تبریز به میزبانی دانشگاه آزاد تبریز در تاریخ ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ برگزار شد. در این کنفرانس که با موضوعات سازه و زلزله، مهندسی مدیریت پروژه و ساخت و فناوری های نوین ساختمانی برگزار شد میزبان اساتید برجسته‌ای همچون آقای دکتر مهدی زارع، استاد تمام پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، آقای دکتر محمد قاسم وتر، استاد تمام پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و آقای دکتر مسعود حاجیعلیلو بناب، استاد تمام دانشگاه تبریز بود.

در این کنفرانس که توجه ویژه‌ای به موضوع وقوع زلزله احتمالی در شهر تبریز شده بود از تمامی فعالان حوزه فناوری‌های نوین ساختمانی دعوت شد تا در راستای کمک به ایمن سازی بناهای شهر تبریز اقدام کنند. همچنین آقای دکتر علیرضا معتمدنیا ریاست محترم نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی طی سخنرانی با موضوع اهمیت زلزله و وضعیت نگران کننده ساخت و سازهای پیشین تاکید نمودند که نماهای سنگی اجرا شده در ساختمان‌های امروزی با وجود داشتن ظاهری زیبا، بسیار خطرزا بوده و در هنگام وقوع زمین لرزه قطعا حادثه آفرین خواهند بود. در همین راستا ایشان از تمامی فعالان این صنف و مهندسین حاضر دعوت کردند تا جهت جایگزینی نماهای سنگی پیشنهادات خود را مطرح و پیگیری نمایند.

و اما شرکت ژیکاوا مستمر‌ مثل گذشته در این همایش شرکت کرده که از سه وجه قابل بررسی ست. اولا واحد تحقیق و توسعه شرکت با ارائه مقاله‌ای با موضوع عمل‌آوری رویه‌های بتنی با ماده ژیکانیوکیور دعوت به سخنرانی شده و مهندس سیدجواد وزیری در حضور اساتید هیئت علمی این انجمن و دانشجویان دانشگاهی به ارائه پرداخت همچنین مدیر واحد آموزش و پژوهش ژیکاوا آقای مهندس پویا احمدی ضمن پاسخگویی به حضار در باب تحقیقات ارائه شده در کنفرانس مربوطه به معرفی حوزه کاری شرکت ژیکاوا و دیگر تحقیقات انجام شده در این شرکت پرداختند تا این گزارشات موجب آشنایی بیشتر دانشجویان، اساتید و مهندسین این شهر گردد. در انتها ضمن بازدید از نمایشگاه برگزار شده مذاکرات مختلفی در باب همکاری با شرکت‌های فعال در استان آذربایجان شرقی صورت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.